Robin HaddowRobin Haddow

Architect

 

“Petr has worked with me on two projects. The first was for five wardrobes in a new contemporary house which I designed in a wonderful secluded location in the New Forest in Hampshire. Here Petr helped to work out a design which would fit with the contemporary detailing. The second was for a holiday home which I designed for my partner and I in the far North West of Scotland. On this occasion Petr made the trip to this beautiful location and stayed there for a few days fitting out the wardrobes. Everything had to be planned so that the units fitted into place complete without having to make a second trip! On both occasions Petr’s approach was thorough and the result immaculate. He is great to work with and I have no hesitation in recommending him to anyone wanting a quality job.”

Martin FloriánMartinFlorianFoto

Interiérový designer

 

“Petrovu práci a proklientský přístup znám od jeho profesionálních začátků. Těším se, že se s ním opět potkám na realizacích připravovaných interiéru, kde může uplatnit svoje zkušenosti, které nabral působením i mimo český trh. Doporučuji využít jeho znalosti materiálů, povrchových úprav a řešení detailů.”

Pavel HrubýPavel-Hruby-116

Architekt/Designer

 

Firma HamekDesign se může pochlubit celou řadou precizních realizací, které nejlépe dokládají kvalitně odváděnou práci, tvůrčí přístup k zakázce i vysokou řemeslnou zručnost s důrazem na detail. Profesionální přístup k zákazníkům a umění obrábět tradiční i nové materiály jsou samozřejmostí. Spolupráci s firmou Hamekdesign můžu vřele doporučit.